DOĞRU ARSA YATIRIMI İÇİN TAVSİYELER

10 Şubat 2018 / Haber & Duyuru içinde yayınlandı
DOĞRU ARSA YATIRIMI İÇİN TAVSİYELER

Doğru arsa yatırımı yapabilmek için bu tavsiyelere dikkat.

  1. Prim yapan bölgelere yönelin: Arsa yatırımında en önemli etkenlerin başında, her dönem mutlaka gelişecek bölgeyi, yani yatırım yapılacak doğru noktayı belirlemektir. Bu belirlenmediği sürece, yaptığımız ölü bir yatırımdır. Kazanca dönüşmesi çok uzun süre alabilir. Pirim konusunda dikkat etmeniz gereken bir başka önemli nokta ise kısa sürede sert yükseliş yapmış bölgelerin, kısa vadede getirisi olsa da uzun vadede çok fazla getirisi olamayacağıdır. Uzun vadeli kazanç için az primli bölgeleri tercih edin.
  2. Satın aldığınız firmayı iyi seçin: Arsa satın aldığınızda ve satın almadan sonraki süreçler için karşınızda muhattap bulabileceğiniz, yatırımınızla ilgili sıkıntılarınızı aktarabileceğiniz, size çözüm sunabilecek, gerektiğinde sattığı gayrimenkulu geri alabilecek, köklü geçmişi olan ve güvenilir firmaları tercih etmeniz en doğrusudur.
  3. Resmi teyitleri mutlaka yapın: Satın alacağınız gayrimenkulün tüm resmi teyidlerini gerekli kurumlardan mutlaka almalısınız. Bu süreçte satın alım yapacağınız firmanın size şeffaf olması ve gerekli belgeleri tarafınıza açıkca sunması önemlidir.
  4. Tapu’dan önce ödeme yapmayın: Tapunuzu elinize alana kadar mutlaka ama mutlaka ödeme yapmamalısınız. Tapudan önce ödeme talep eden firmalara güvenmemelisiniz.

YUKARI